Fototerapia światłem LED Celluma stosowana jest poprawy zdrowie komórek, zmniejszania oznak starzenia, łagodzenia bólu i eliminacji trądziku. Znajduje zastosowanie w regeneracji skóry po zabiegach medycyny i chirurgii estetycznej, ze względu na skrócenie czasu gojenia tkanek.
Zaawansowana technologia CELLUMA zapewnia synergiczne działanie trzech różnych długości fal w leczeniu rozmaitych problemów skórnych i mięśniowych na różnej głębokości. Połączenie światła niebieskiego (465 nm), czerwonego (645 nm) oraz podczerwonego (880 nm) pozwala na szerokie wykorzystanie terapeutyczne. Rekomendowany czas jednego zabiegu fototerapeutycznego to 30 minut . Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować na każdy rodzaj skóry.
Certyfikacja medyczna CE oraz amerykańskie FDA są najwyższą gwarancją bezpieczeństwa, skuteczności i niezawodności wszystkich urządzeń z rodziny Celluma.
Jaką przewagę dają elastyczne panele dopasowujące się do kształtu ciała?
Znaczenie lokalizacji urządzenia i bliskości tkanek to jeden z aspektów terapii światłem LED, który jest często źle rozumiany i rzadko skutecznie wyjaśniany. Kluczem do skuteczności jest umieszczenie emiterów światła jak najbliżej skóry, aby zapewnić optymalne pochłanianie energii. Opierając się na opatentowanej konstrukcji, Celluma przyjmuje kształty, które nie są osiągalne dla żadnej innej technologii na świecie.
Wiemy, opierając się na prawie odwrotnych kwadratów fizyki optycznej, że bliskość leczonego obszaru jest kluczem do skuteczności. To prawo dotyczy wszystkich urządzeń do terapii światłem. Aby nadrobić współczynnik odległości, konkurencyjne maszyny LED budowane są z regułą zwiększonej liczby diod LED lub zwiększonej mocy wyjściowej. Jednak te rozwiązania nie rekompensują dystansu, z jakim oddalone sę od skóry, jednak znacznie zwiększają koszt tych urządzeń.
Podstawowym elementem skuteczności terapii światłem, nie jest ilość energii wytwarzanej przez urządzenie ani liczba diod LED, ale ilość energii, która możliwa jest do wchłonięcia przez tkanki.
Zastosowanie